wtorek, 5 lutego 2013

Tematy cykliczne.

Oto nasz nowy pomysł! Zapraszamy serdecznie na nasze blogi: Mój blog i Blog Faustyny we wtorki i w piątki. Wspólnie z Faustyną postanowiłyśmy zrealizować pomysł spotkań cyklicznych, poświęconych trzem tematom:

1. We wtorki: WTORKOWE CZYTANECZKI! – PLANUJEMY POKAZAĆ Państwu jak wprowadzać dziecko w świat języka poprzez czytanie. Będziemy zamieszczać co wtorek, każda z nas inne, propozycje zabaw, krótkich ćwiczeń, krótkie filmiki, zdjęcia, opisy pomocy lub zabawek służących nauce czytania naszych dzieci i dzieci, których rodzice nas o to proszą. Zaczynamy więc od zabawy - czytamy!

2. W piątki: PIĄTKOWE GADUŁECZKI! – zabawy i ćwiczenia służące wspomaganiu mówienia: krótkie rozmówki, dialogi, teatrzyki, rozmowy pacynek. Celem jest wsparcie języka mówionego naszych dzieci. Zaczynamy od zabawy - mówimy!

3. W środy lub czwartki: POŻYTECZNE Z PÓŁECZKI! – czyli prezentacja wszystkich ciekawych zabawek, książek, płyt, które znajdują się w naszych domach, na naszych półeczkach i służą pięknie i ciekawie (co jeszcze z nimi można zrobić…?)

Wiemy, że podejmujemy się pracochłonnego zadania, ze względu na cykliczność – ale spróbujemy podołać – w razie wielkiej niedyspozycji jednej z nas, będzie ona odsyłała na blog koleżanki

Zapraszamy więc do obserwowania pracy twórczej naszego duetu!!

Nie ukrywamy, że pisanie na forum, o tym co robimy, ma nas dopingować do częstej i wesołej zabawy z naszymi dziećmi oraz zachęcać innych rodziców do podobnych, polskich „wyczynów” !!
Ela i Faustyna

6 komentarzy:

 1. Doskonały pomysł! Od listopada uczę moją młodszą siostrę (5 lat) czytać z serią Kocham czytać, niestety mogę z nią ćwiczyć jedynie w weekendy, bo studiuję w innym mieście i przez to nasza nauka musi być intensywna. Więc ciągle wymyślam jakieś zabawy, żeby jej do łepetynki szybko weszło (jesteśmy w 7 książeczce) i będę wdzięczna za wszystkie pomysły!

  - Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł :) będę Wam kibicować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. i chwala wam za to :) !

  pozdrawiam/liebe grüße ;)
  wkropka

  OdpowiedzUsuń
 4. ale fajnie ;-)
  czekam na piątek - przyda mi się inspiracja;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. A co mamy nie kibicowac slusznej sprawie? Ze macie na to energie... Pozdrawiam! :-)

  OdpowiedzUsuń