„Wszystko o dwujęzyczności”
przygotowywany przez naukowców z Uniwersytetów Warszawskiego i Jagiellońskiego z myślą o Polakach żyjących za granicą.
Celem serwisu finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”, jest popularyzacja wiedzy o języku i dwujęzyczności.
Redaktorzy serwisu zapraszają na strony współpracujących z nimi organizacji:
- Dobra Polska Szkoła http://www.dobrapolskaszkola.com/
- Opinia http://www.opinia.co.uk/
- Magazyn Emigrant http://magazynsquare.pl/
- Strefa PL http://strefapl.com/PL/
Pojawiają się tam porady dla rodziców oraz wywiady z osobami związanymi z tematem dwujęzyczności.
Mamy nadzieję na dobrą współpracę środowisk zajmujących się dwujęzycznością, która da owoce w popularyzacji wiedzy oraz w różnorakich praktycznych rozwiązaniach.
A to ciekawe. Jednak temat sie rozszerza. Mam tylko wrazenie, ze najmniej zainteresowane sa rodziny zyjace blisko polskiej granicy. Dzieci emigrantow w Australii mowia lepiej po polsku od tych z Niemiec wschodnich.
OdpowiedzUsuńTemat jest "gorący" ze względu na sytuację tysięcy młodych emigrantów, którym urodziły sie dzieci ;-)
UsuńA z odległością i zainteresowaniem - no tak to bywa...
I jeszcze ten prestiż jezyka...
Bardzo ciekawe. Na pewno sie z nim zapoznam :)
OdpowiedzUsuńPolecam.
UsuńChcialam się zapytAc pani gdzie mogla bym kupić te ksiazeczkki od 6m 3 lat i 3 od trzech mieszkam obecnie w Niemczech juz rok i chce aby moje dzieci umialy jez polski starszy sym ma 7 lat dobrze mowi juz po niemiecku sredni ma 3 a corka ma rok chcialam po przez zabawe uczyć dzieci . A czytalal pani bloga i poprostu nie wiedzialam ze po przez taka zabawe dziecko sie uczy . Prosze o pomoc jak moge i gdzie kupic te super ksiazeczki i w jakiej sa cenie
OdpowiedzUsuńNie wiem, o które książeczki Pani pyta, więc nie podam Pani szczegółowych informacji co do ceny ani co do miejsca. ale większośc mozna sprawdzić w księganiach internetowych lub bezpośrdenio na stronach wydawnictw.
Usuń