piątek, 22 stycznia 2016

Pożyteczne z półeczki - seria książek Barbary Gawryluk.

Witam po przerwie. Napawaliśmy się Polską długo.
Zaczynam ten rok od postu z cyklu "Pożyteczne z półeczki":Chciałabym krótko przedstawić serię, która stanęła na półeczce nie mojej, ale na półeczce z książkami na obozach dla dzieci dwujęzycznych w lecie 2015, podarowana nam przez wydawnictwo AKAPIT PRESS.
Jest to seria: "Moje Bullerbyn", "Kolczyki Selmy", "Dziewczynka z fotografii", "Dwa domy" Barbary Gawryluk.Są to książki dla dzieci i młodzieży (myślę, że od około 9 roku życia) a dotykają one tematyki nam najbliższej: losów dziewczynki, która wraz z rodzicami wyjeżdża z Polski do Szwecji. Poszczególne części pokazują perypetie Natalki, jej rozterki, tęksnoty, trudy i przygody w nowym kraju, szkole, w nowym środowisku (języka to wyjątkowo łatwo i szybko się nauczyła ;-)).

Książki napisane są prostym językiem, co wydaje się być pozytywem dla naszych dwujęzycznych dzieci, które często chętnie same by przeczytały po polsku jakąś książkę, ale skomplikowany język szybko je odstrasza. Dodatkowo tematyka jest im często bardzo bliska, dlatego często polecane sa jako lektura dla naszych, dwujęzycznych i dwukulturowych dzieci.

Mi osobiście bardzo sentymentalnie zagrał na duszy pamiętnik, który pisała bohaterka Natalka – „zeszyt w motyle”. Moje córeczka też ma dzienniczek i też, zbiegiem okoliczności, jest to zeszyt w motyle – zapisujemy tam jej przygody w niemieckim przedzkolu. Pamiętajcie dzienniczki, pamiętniki są motylami myśli, uskrzydlają, kiedy przejmują emocje.

Dziękujemy wydawnictwu AKAPIT PRESS! Myślę, że i w tym roku cała seria pojedzie z nami na turnusy wakacyjne (LATO 2016) i nasi starsi „letnicy” też będą mieli radość poczytać.

Książki można zobaczyć i kupić TU: AKAPIT PRESS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz