środa, 12 października 2016

Polonijny Dzień Dwujęzyczności - coś miłego i sympatycznego po polsku: darmowe konsultacje 15 października

Jak wiecie jestem gorącą propagatorką dwujęzyczności zrównoważonej – wychowywania w znajomości języka większościowego kraju,  w którym mieszkacie oraz jak najlepszej znajomości języka mniejszościowego – dla nas języka polskiego.

15 i 16 października obchodzony jest w różnych środowiskach na całym świecie Polonijny Dzień Dwujęzyczności - wspaniała inicjatywa spotyka się z uznaniem i dobrym przyjęciem w różnych organizacjach i środowiskach. I słusznie, bowiem Polonia dbać powinna i dba o korzenie, dba o język, w którym odbija się specyfika narodu. W takie dni szczególnie entuzjastycznie pokazujemy naszym dzieciom związek z językiem, z językami, w których wychowujemy dzieci. Budujemy prestiż Polski i jezyka polskiego w oczach innych. Takie emocje sprzyjają potem nauce, w jakikolwiek sposób ona by przebiegała.
Świętujmy więc i mówmy szczególnie dużo w te dni o języku polskim, jako naszym!!!
Zapraszam wraz z organizatorami - więcej informacji na stronie: http://www.polishbilingualday.com/language/pl/



Dzisiaj jednak bliskie sercu są mi te mamy, z którymi ostatnio się zetknęłam – mamy, którym z różnych (zupełnie innych) powodów ciężko wprowadzić język polski, ciężko nauczać, ciężko nawet niekiedy przebić się z decyzją, chęcią, pragnieniem uczenia swojego ojczystego języka. Niekiedy nie maja możliwości wręcz fizycznej ze względu na możliwości poznawcze dziecka. Są to trudne i bolesne sytuacje. I tak w duszy,  tym właśnie rodzinom dedykuję tegoroczny Polonijny Dzień Dwujęzyczności – z życzeniem serdecznym NIECH TO SIĘ ZMIENI lub niech to nie rani aż tak bardzo….
Zachęcam wszystkich – prywatne osoby i organizacje do włączenia się do obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.
15 i 16 października zróbmy coś dla naszego, swojego języka polskiego.

Coś miłego i sympatycznego i po polsku.

Ja zaś ze swojej strony, 15 października, proponuję darmowe konsultacje: wraz z Małgosią Śliwą poprowadzimy  konsultacje: temat nauka czytania po polsku. Konieczne są indywidulane zapisy: dwujezycznosc.logopedzi@gmail.com
Zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz