wtorek, 9 lutego 2016

Interesujące informacje dla rodzin w Niemczech.

Dzisiaj dwie informacje dla niemieckojęzycznych rodzin.

1. Owoc berlińskiego projektu "Brückenbauer": ulotka poświęcona dwujęzyczności, opracowana przez językoznawcę dr Annę Mróz. 
Ulotka jest w polskiej i niemieckiej wersji - aby można było skorzystać samemu oraz zanieść np. do przedszkola, żłobka, szkoły. Polecam ją Państwa lekturze i zachęcam do przekazywania innym zainteresowanym. 
Ciekawe linki i publikacje znajdą też Państwo pod adresem: http://sprachcafe-polnisch.jimdo.com/unsere-aktivit%C3%A4ten/zwei-mehrsprachigkeit/. (Sprach Café Polnisch)
2. Zachęcam do uczestnictwa w badaniach nad dwujęzycznością dziecięcą polsko-niemiecką. Zespół w Erfurcie, pracujący przy projekcie badawczym nad wczesną dwujęzycznością, poszukuje rodzin chętnych do wzięcia udziału w badaniach:
Jeśli Twoje dziecko w najbliższym czasie skończy dwa lata i wzrasta z polskim i niemieckim od urodzenia lub tylko z polskim, a niemiecki dojdzie mu w przedszkolu, zapoznaj się ze szczegółami projektu dostępnymi.
Szczegóły projektu i wszelkie informacje go dotyczące poniżej:

9 komentarzy:

 1. Elzbieto! Znowu bardzo wazne i interesujace informacje umeiszczasz! Dziekuje, zglosilam sie do badania choc nasza Alicja juz 2 latka skonczyla. Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powyższa ulotka skierowana jest raczej do rodziców. Natknęłaś się Elu na taką, którą można podsunąć personelowi żłobka/przedszkola?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszperam... gdzieś chyba widziałam... Albo popytam.

   Usuń
  2. Takie znalazłam: http://www.fmks-online.de/faq.html#7

   Usuń
  3. http://www.fmks-online.de/lernmedien.html

   Usuń
 3. Czy posiada Pani tę ulotkę w rodzielczości nadającej się do druku? Przeszukałam stronę Sprach Cafe i sieć i nie udało mi się znaleźć. Chiałabym zanieść do przedszkola syna aby powiesic na tablicy informacyjnej dla rodzicow. Z góry dziękuję. Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę o adres na el.lawczys@gmail.com Prześlę Pani to, co mam.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń